Logo Perakende Çözümleri

Logo, perakende sektörüne yönelik verimlilik artışı ve çeviklik sağlayan çözümler geliştirmekte ve sektörün artan ihtiyaçlarını yakından takip ederek sunduğu çözümlerin kapsamını sürekli genişletmektedir. Sektöre özel olarak geliştirilen satış, kanal yönetimi ve servis çözümleri ile satış ve satış sonrası süreçlerin etkin yönetimini sağlıyor.

Logo Diva POS

 • Diva POS’un global standartlarda gelişmiş bulut teknolojisi sayesinde terminal, sunucu, güvenlik yazılımı, bakım destek hizmeti, çeşitli yazılım lisansları gibi yatırımları yapmanıza gerek kalmaz. Bilgiler size özel ayrılan bir bulutta güvenle kaydedilir, korunur ve yedeklenir. Bu sayede hem ilk yatırım maliyetinden kurtulur hem de asıl faaliyet konularınıza odaklanarak operasyonel verimliliğinizi artırabilir ve her zaman en güncel sürümü kullanabilirsiniz.
 • Diva POS, bulut çözümü olarak sunulduğu gibi aynı zamanda sistem işletimini kendisi gerçekleştirmek isteyen firmalar için On-Premise olarak da sunulmaktadır. On-Premise modelde Diva POS, kendi sunucularınızda barındırılır, kendi kaynaklarınız ile işletilir ve bakımı sağlanır. Diva POS bulut modelde olduğu gibi On-Premise modelde de merkezi yapıdadır ve tarayıcı üzerinde çalışır.
 • Diva POS, kusursuz bir perakende yönetim sistemine sahip olabilmeniz için kullandığınız ERP ürünleriyle entegrasyon imkânı sağlar. Logo ve Netsis ürünleriyle entegre olarak da çalışabilen Diva POS ile merkez ve satış noktaları arasında kesintisiz bir bilgi akışı sağlayabilirsiniz.

 • Logo e-Arşiv ve e-Fatura çözümleriyle entegrasyonu sayesinde elektronik faturalarınızı Diva POS’ta düzenleyebilir, anlık olarak entegratöre gönderebilir, nihai tüketiciye e-Arşiv faturası veya "Takip No" bilgisi içeren irsaliye ile "Bilgi Fişi" düzenleyebilir ve aylık raporlarınızı entegratör tarafından GİB'e iletebilirsiniz.

Logo Diva Service

 • Diva SERVICE’in global standartlarda, gelişmiş bulut teknolojisi sayesinde terminal, sunucu gibi donanım yatırımı yapmanıza gerek kalmaz. Bilgileriniz, size özel ayrılan bir bulutta güvenle kaydedilir, korunur ve yedeklenir. Sürekli zenginleşen fonksiyon kümesi ile rakiplerinizden her zaman bir adım önde olursunuz.

 • Diva SERVICE ile sunucu, yedekleme gibi donanım yatırımları yapmanıza gerek kalmadan hızlıca işinize odaklanabilirsiniz. Hem ilk yatırım maliyetinden kurtulur hem de kaynak kullanım oranında ödeme yapabilirsiniz. Ek bir maliyet olmadan her zaman en güncel sürümü kullanabilirsiniz. Ayrıca, işleriniz büyüdüğünde herhangi bir donanım yatırımı yapmadan Diva SERVICE’in bulut altyapısı sayesinde kullandığınız alanı artırabilirsiniz. İş yoğunluğunuza göre kullanım alanınızı artırmak veya azaltmak tamamen sizin elinizde! Hem müşteri ihtiyaçlarına hızlı cevap vermiş hemde ekstra donanım maliyetlerinden kurtulmuş olursunuz.

 • Müşterilerinize satış sonrası sağlamış olduğunuz tüm hizmetlerin kalitesini ve yetkili servislerinizin performansını sistem üzerinden gerçekleştirebileceğiniz anketler ile kolay ve hızlı bir şekilde ölçebilir böylece hizmet kalitenizi her zaman dilediğiniz seviyede tutabilirsiniz.

 • Diva SERVICE’i dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda kullanabildiğiniz gibi mobil cihazlarınızda da kullanabilirsiniz. Sahada servis hizmeti veren teknisyenleriniz, bulut sistemi ve mobil cihaz ile kullanım sayesinde anlık olarak mobil cihazlarından geri bildirimde bulunabilirler. Böylece ilgili lokasyonlardan gecikmeli olarak değil anlık bilgi alabilirsiniz.

Logo Diva Shop

 • Bir ve birden fazla mağazanızda internet üzerinden erişerek kullanabileceğiniz Diva SHOP ile tüm stok, satın alma, satış, nakit akışı, kasa ve banka işlemlerinizi takip edebilir ve yönetebilirsiniz.

 • Mağazalarınızda yapılan barkodlu ürün satışı ile etkin satış ve stok takibi, doğru fiyatlama, indirim/kampanya süreçlerinin etkin kurgulanarak kontrolünün sağlanabilmesi gibi iş süreçlerinizi düşük maliyetlerle hızla optimize edebilir ve kayıpları önleyerek kazancınızı artırabilirsiniz.

 • Diva SHOP ile mağazalarınızdan alışveriş yapmış olan müşterilerinizin bilgilerini ve aldıkları ürünleri (müşteri tarihçesini) tek bir platform üzerinden izleyebilirsiniz. Birden fazla mağazanızın olması durumunda tek bir mağazanızdan müşteri bilgilerinin sisteme girilmesiyle tüm mağazalarınızdan bu müşteri bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

 • Diva SHOP ile satışlarınızı mağaza bazında veya toplu olarak tüm mağazalarınız için görüntüleyebilirsiniz. Diva SHOP’un esnek yapısı ve etkin mağazacılık süreçleri ile kolaylıkla aynı standartlarda yeni mağazalar açabilir ve mevcut süreçlerinizi hızla bu yeni mağazalara aktarabilirsiniz. Ayrıca Logo ERP ürünleri ile entegre çalışarak uçtan uca kusursuz veri akışı sağlayabilirsiniz.

Logo Diva Channel

 • Diva CHANNEL’ı merkeziniz ve merkezinize bağlı mağazalarınızda, franchise kapsamındaki satış noktalarınızda, bayilerinizde internet üzerinden erişerek kullanabilir; sunduğu kanal yönetimi yapısı ile tüm noktalarınızın birbirleriyle verimli bir şekilde çalışmasını sağlayarak kanalınızı etkin şekilde yönetebilirsiniz.

 • Diva CHANNEL’ın perakende sektörünün dinamizmine tam uyum sağlayacak şekilde tasarlanan yapısı ile stoklarınızı kanal içerisinde optimum şekilde dağıtarak stok devir hızınızı artırabilir, iş süreçlerinizi düşük maliyetlerle hızla optimize edebilir ve artan müşteri taleplerinize kolayca uyum sağlayabilirsiniz.

 • Diva CHANNEL’ın global standartlarda gelişmiş bulut teknolojisi sayesinde terminal, sunucu gibi donanım yatırımı yapmanıza gerek kalmaz. Bilgiler size özel ayrılan bir bulutta güvenle kaydedilir, korunur ve yedeklenir. Bu sayede hem ilk yatırım maliyetinden kurtulur hem de asıl faaliyet konularınıza odaklanarak operasyonel verimliliğinizi artırabilir ve her zaman en güncel sürümü kullanabilirsiniz.

 • Diva CHANNEL iş süreçlerinizi birbiriyle bağlantılı ve dijital hale getirerek; internetten satın alınan bir ürünün stoğu uygun olan mağazadan/bayiden teslim alınması (click&collect), ortak depodan teslimatı (3PL), internetten siparişi verilen ürünlerin stoğu olan bir satış noktasından müşteri adresine teslim edilmesi, istenilen mağazadan iade edilmesi ve ürün değişiminin gerçekleştirilmesi gibi omnichannel (çok yönlü kanal) stratejisine uygun yapıtaşlarını barındırır ve kurgularınız doğrultusunda gerçekleştirir. Bu sayede müşterilerinize tüm noktalarınızda aynı alışveriş deneyimini sunabilirsiniz.